Zaznacz stronę

Rak piersi jest najczęstszym nowotworem na jaki w dzisiejszych czasach chorują kobiety. Dotyka już nie tylko panie po czterdziestym czy też pięćdziesiątym roku życia, ale coraz młodsze osoby. Jest to choroba, która w pierwszym stadium może przebiegać bezobjawowo. Z tego też powodu niezwykle istotna jest profilaktyka. Regularne badania dzięki, którym możemy szybko wykryć problem i zacząć przeciwdziałać chorobie. Jak rozpoznać objawy raka piersi?

– wyciek z brodawek

Konkretnym objawem raka piersi jest wyciek z brodawek, zmiana koloru wokół piersi. Jeśli zauważasz u siebie takie zmiany koniecznie skontaktuj się ze specjalistą  – swoim zaufanym lekarzem ginekologiem.

– guzy wokół piersi

Każda kobieta, która chce dbać o swoje zdrowie może samodzielnie badać pierś. Jeśli zaobserwujesz guz albo niepokojące zgrubienie udaj się do lekarza. Takich objawów nie należy ignorować i bagatelizować. Z drugiej też strony nie należy też popadać w panikę. Nawet jeśli zauważysz u siebie zmiany nie znaczy to od razu, że masz raka.  Przyczyn zgrubień na piersi może być naprawdę wiele – jedną z nich mogą być zmiany hormonalne.