Zaznacz stronę

Od jakiegoś czasu zaczął mnie bardzo interesować temat zdrowia kobiet. Mimo, że dużo w obecnych czasach mówi się o potrzebie badań i regularnej diagnostyki wciąż wiele pań unika badań. Nie ma się czego bać – medycyna radzi sobie dzisiaj z naprawdę trudnymi chorobami.
Warto dbać o swoje zdrowie – warto wykonywać badania dla własnego lepszego samopoczucia oraz komfortu psychicznego oraz przez wgląd na swoich bliskich. Kobieta kiedy ma dzieci i rodzinę musi myśleć nie tylko o sobie, ale także o swoich bliskich.

Profilaktyka –  gdzie robić badania?

Podstawowe badania profilaktyczne krwi i moczu możemy wykonać praktycznie w każdej placówce medycznej. Wystarczy skierowanie od lekarza. Bardziej zaawansowane badania warto robić już w zaufanych gabinetach i centrach medycznych. Zaufanie tworzy kadra – przyjaźnie nastawiona do pacjentem. Kobiety chętniej wracają na badania do miejsc gdzie były potraktowane z należytą uwagą. W necie znajduje się bardzo wiele branżowych stron internetowych oraz forum gdzie kobiety dzielą się chętnie swoimi doświadczeniami – tymi pozytywnymi oraz negatywnymi. Każda wypowiedź kobiety, która miała problemy ze zdrowiem, ale dzięki szybkiej interwencji bez problemu sobie ze wszystkim poradziła może być niezwykle motywująca. Warto wybierać te centra medyczne, które cieszą się stałym i niesłabnącym zaufaniem.
Rak piersi jest najczęstszym nowotworem na jaki w dzisiejszych czasach chorują kobiety. Dotyka już nie tylko panie po czterdziestym czy też pięćdziesiątym roku życia, ale coraz młodsze osoby. Jest to choroba, która w pierwszym stadium może przebiegać bezobjawowo. Z tego też powodu niezwykle istotna jest profilaktyka. Regularne badania dzięki, którym możemy szybko wykryć problem i zacząć przeciwdziałać chorobie. Jak rozpoznać objawy raka piersi?
– wyciek z brodawek
Konkretnym objawem raka piersi jest wyciek z brodawek, zmiana koloru wokół piersi. Jeśli zauważasz u siebie takie zmiany koniecznie skontaktuj się ze specjalistą  – swoim zaufanym lekarzem ginekologiem
– guzy wokół piersi
Każda kobieta, która chce dbać o swoje zdrowie może samodzielnie badać pierś. Jeśli zaobserwujesz guz albo niepokojące zgrubienie udaj się do lekarza. Takich objawów nie należy ignorować i bagatelizować. Z drugiej też strony nie należy też popadać w panikę. Nawet jeśli zauważysz u siebie zmiany nie znaczy to od razu, że masz raka.  Przyczyn zgrubień na piersi może być naprawdę wiele – jedną z nich mogą być zmiany hormonalne.