Zaznacz stronę

Z roku na rok zwiększa się  liczba kobiet, która choruje na tarczyce. Najczęstszymi schorzeniami związanymi z tym gruczołem jest nadczynność lub niedoczynność tarczycy. Jak można wykryć u siebie objawy? Kiedy należy na pewno zgłosić się do lekarza i poprosisz o przekaz na badanie stężenia hormonów tarczycy?

-zaburzenia snu

Jesteś ciągle zmęczona, masz nierówne pory snu? Masz problemy z koncentracją? W okresie przesilenia wiosennego oraz jesienią może to być objaw zmian pogodowych, atmosferycznych. Jeśli jednak przez dłuższy czas obserwujesz u siebie złe samopoczucie pod żadnym pozorem nie możesz tego bagatelizować. Wizyta u specjalisty jest niezbędna.

– pobudzenie oraz nerwowość

Drugim bardzo częstym objawem zaburzeń funkcjonowania hormonu tarczycy jest nadmierna nerwowość i pobudzenie.
– zmiany ciepłoty ciała
Raz Tobie zimno, raz ciepło? Jeśli stan ten utrzymuje się przez dłuższy czas musisz koniecznie skonsultować się ze specjalistą.
Choroby tarczycy mają to do siebie, że objawy mogą być bardzo uciążliwe. Jeśli jednak problem zostanie szybko wykryty można z nim walczyć poprzez fachowe leczenie, terapię lub operacyjnie.

Masz problemy z tarczycą? Znajdź dobrego lekarza

Przy zaburzeniu stężenia hormonów tarczycy niezwykle ważna jest diagnostyka. Im szybciej zgłosimy się do lekarza i wykonamy niezbędne badania tym lepiej. Z roku na rok zwiększa się liczba profesjonalnych ośrodków gdzie możemy uzyskać niezbędną poradę. Możemy przejść pełne badania, dzięki którym łatwiej jest ustalić skuteczną i przede wszystkim bezpieczną metodę leczenia zarówno nadczynności, jak i niedoczynności tarczycy.