Zaznacz stronę

Z roku na rok zwiększa się liczba kobiet borykających się z nowotworami. Kobiety najczęściej chorują na przypadłości ginekologiczne – raka piersi oraz raka szyjki macicy. Problem trwa długo leczenie wymaga dużego zaangażowania – siły oraz motywacji do walki z chorobą. Każda kobieta, która boryka się z chorobą nowotworową powinna być otoczona miłością i wsparciem. Może też skorzystać z bardziej specjalistycznej pomocy.

– rozmowa z psychologiem

Szczera i otwarta rozmowa z psychologiem bywa bardzo pomocna. Często nie potrafimy o swoich emocjach rozmawiać z najbliższymi – boimy się swoich emocji. Obawiamy się, że będą oni cierpieli razem z nami. Rozmowa z kimś z poza rodziny i przyjaciół pomaga się zdystansować do problemu – inaczej spojrzeć na swoją chorobę.  Psychologowie, którzy pracują z kobietami chorymi na nowotwory przeznaczają im dużo uwagi, potrafią dodać prawdziwej odwagi.

– infolinia dla chorych na nowotwór

Od jakiegoś czasu kobiety chore na nowotwór mogą zadzwonić na specjalną infolinię. Tam uzyskają wszelkie ważne informacje bez potrzeby podawania swoich danych osobowych oraz be stresu. Infolinia to dobre źródło informacji oraz wsparcie specjalistów.

Chorujesz na raka? Szukaj wsparcia specjalistów

Chorujesz na raka? Jest to ciężka choroba, z którą nie powinno się być samemu. Bardzo istotne jest wsparcie bliskich – rodziny, dzieci, męża, rodziców. Istotna jest też pomocna dłoń przyjaciół – pewność, że nawet w tak trudnej chorobie możemy na nich liczyć. Nie każdy jednak może cieszyć się zgodną i kochającą rodziną. Bywają także sytuacje, że najbliższa rodzina nie rozumie naszego problemu. W tedy warto poszukać grupy wsparcia. Kontakt z osobami, które borykają się z tym samym problemem zdrowotnym może naprawdę mieć bardzo pozytywny wpływ na nasze samopoczucie.Podczas spotkań grupy wsparcia uczestnicy dzielą się swoimi doświadczeniami. Opowiadają o swojej sytuacji zdrowotnej, opisują swoje emocje oraz uczucia. Łatwiej wtedy przejść przez chorobę kiedy możemy podzielić się z kim swoimi emocjami. Często bywa tak, że łatwiej powiedzieć o swojej sytuacji i nastrojach z pozoru obcej osobie niż komuś bliskiemu. Osoby, które przychodzą na spotkania – kobiety, które między innymi walczą z rakiem piersi potwierdzają, że kontakt z drugim człowiekiem pomaga – daje im szansę na oczyszczenie się z negatywnych, złych emocji.
Warto też korzystać z pomocy psychologa. Dobry specjalista każdej kobiecie pomoże w rozumieniu swoich emocji. Powie jak można je wyrażać.