Zaznacz stronę

Współczesna cywilizacja, z całą pewnością nie sprzyja naszemu zdrowiu. Zanieczyszczenie środowiska, ciągły stres, brak aktywności ruchowej powodują, że coraz częściej zapadamy na rożnego rodzaju choroby i schorzenia. Ale jest jeszcze jeden czynnik, który również wpływa na nasze zdrowie. Czynnikiem tym jest dieta. Nasze potrawy są dzisiaj niezmiernie tłuste, przygotowywane „na szybko”, z dodatkiem składników, które z pewnością nie pomagają naszemu zdrowiu. Wiele kobiet nie przywiązuje do tego wielkiej wagi, nie zdając sobie do końca sprawy z tego, jak poprawne nawyki żywieniowe, mogą poprawić nasze zdrowie.
Co powinna więc jeść zdrowa kobieta? Przede wszystkim jak najwięcej owoców i warzyw. Najlepiej, jeżeli nie są one gotowane, gdyż w czasie tego procesu, tracą one najwięcej pozytywnych składników. Panie powinny więc przygotowywać sobie jak najwięcej sałatek warzywnych czy owocowych, jeść owoce na deser, czy na drugie śniadanie. Jeżeli chodzi o mięso, najlepsze jest to chude. Mięsa nie powinniśmy też smażyć, a najlepiej gotować na parze czy też grillować. Podczas tego procesu, zmniejsza się ilość szkodliwego tłuszczu, który w mięsie się znajduje. Dosyć ważne w diecie zdrowej kobiety są produkty mleczne, które dostarczają nam białko. Ale i tu należy pamiętać, że najlepsze będą produkty z niską zawartością tłuszczu, który nie będzie później wchłaniany przez nasz organizm.
Czego zdrowa kobieta powinna unikać? Na pewno cukrów. Znajdują się one w słodyczach czy innego rodzaju przystawkach, które powinny zostać z diety wykreślone. Podobnie wygląda sprawa z tłustymi mięsami czy ich pochodnymi. Ze zdrowej diety powinno zniknąć też białe pieczywo, a zastąpić je powinno pieczywo czarne. Należy też jak najbardziej unikać potraw gotowych. Zawierają one bardzo dużo składników, które przedłużają termin przydatności do spożycia, czy też podwyższają walory smakowe, ale niekoniecznie pozytywnie wpływają na nasze zdrowie. Wszelkie potrawy przygotujmy więc dla siebie samodzielnie, ze znanych nam składników, do których mamy pełne zaufanie.