Zaznacz stronę

Dlaczego kobiety nie chodzą na badania profilaktyczne? Dlaczego tak bardzo ich unikają? Powodów jest wiele. Jedną z przyczyn jest niewiedza – mimo, że świat stoi otworem i mamy dostęp do wiedzy oraz mediów to wciąż niestety nasza wiedza bywa ograniczona. Dotyczy to szczególnie kobiet mieszkających w małych miastach. Nie zdajemy sobie często sprawy jak profilaktyka jest ważna. Pomaga wykryć i przede wszystkim wyleczyć wiele dolegliwości.
Drugim powodem  przez, który kobiety unikają badań jest strach przed bólem oraz strach przed wynikiem badania. Obawiamy się, że informacja o chorobie nasz załamie – boimy się, że nie poradzimy sobie z terapią. Jest to bardzo mylne i złe podejście. Wiele chorób naprawdę można  wyleczyć i nie należy się bać terapii. Każdy psycholog i psychoterapeuta potwierdzi, że dobre nastawienie to połowa sukcesu w terapii nowotworowej. Kobiety z dobrym nastawieniem szybciej pokonują chorobę gdyż nie poddają się jej.
Choroby nowotworowe dotykają bardzo dużo kobiet w różnym wieku. Choroby nowotworowe nie występują już tylko u kobiet po czterdziestym czy pięćdziesiątym roku życia. Coraz częściej chorują również dziewczyny nawet przed 30 – tym rokiem życia. Statystyki są przerażające.  Rak piersi czy rak szyjki macicy występuje u coraz młodszych kobiet.
Kluczem do wyzdrowienia jest przede wszystkim szybka diagnoza, trafna diagnoza, szybkie rozpoczęcie terapii oraz dobre, pozytywne nastawienie. Trudno wymagać dobrego nastawienia od osoby – młodej kobiety, która dowiaduje się dopiero o chorobie. Jeśli jednak podejmie walkę wyleczenie jest możliwe. Organizm kobiety, która pozytywnie reaguje na leczenie – jest pełna nadziei lepiej znosi cały proces. Warto o tym pamiętać.