Zaznacz stronę

Zdrowie dla każdej kobiety powinno być bardzo ważne. Diagnostyka i regularne badania sprawiają, że kobiety mimo upływających lat wciąż czują się świetnie. Jakie badania powinna wykonywać każda dojrzała kobieta? Co jest najistotniejsze?
– podstawowa morfologia
Badania morfologiczne pomagają wykryć wiele chorób.  Badanie krwi może na przykład potwierdzić niedokrwistość lub być jasną informacją, że w organizmie pojawiła się infekcja.  Podstawowe badania, przekaz na nie powinniśmy otrzymać od lekarza pierwszego kontaktu. Chociażby raz w roku powinien takie badania zlecić.
–  badanie poziomu cukru
Bardzo dużo osób w dojrzałym wieku choruje na cukrzyce. Jeśli odczuwamy jakiekolwiek objawy cukrzycowe musimy szybko to sprawdzić i wyeliminować ewentualną chorobę – cukrzyca niestety dotyka bardzo wiele kobiet. Nie jest to jednak wyrok. Biorąc leki i przestrzegając diety możemy naprawdę cieszyć się dobrym zdrowiem.
– próby wątrobowe
Coraz więcej kobiet choruje na różnego rodzaju uszkodzenia wątroby. Próby wątrobowe powinno się robić co najmniej co kilka lat. Częściej mogą te badania wykonywać między innymi kobiety, które biorą hormony. Tabletki antykoncepcyjne mogą źle wpływać na stan wątroby.
– badanie stężenia hormonów tarczycy
Problemy z tarczycą ma bardzo wiele kobiet. Kiedyś problem ten dotyczył przede wszystkim osób po czterdziestym roku  – dziś zachorować może praktycznie każdy. Nie ma reguły. Jeśli czujesz objawy niedoczynności lub nadczynności tarczycy warto skonsultować się ze specjalistą.
– ogólne badanie moczu
Z pozoru proste badanie pomaga w wykryciu cukrzycy i żółtaczki. Pomaga też zdiagnozować wszelkiego rodzaju problemy z nerkami i układem moczowym.
Jesteś kobietą, która chce dbać o swoje zdrowie? Nie zapominaj o regularnej diagnostyce. Twoje zdrowie jest ważne dla Ciebie oraz Twoich bliskich.