Zaznacz stronę

Ból głowy u kobiet bardzo często jest ignorowany. Również same kobiety go bagatelizują zwalając na zwykłą, „kobiecą” migrenę. Owszem, ból głowy może mieć podłoże migrenowe – może jednak być też oznaką wielu naprawdę poważnych problemów zdrowotnych. Jakich?– nadciśnienie tętnicze
Ból głowy to często oznaka nadciśnienia tętniczego. Na serce choruje bardzo wiele kobiet – szczególnie na tzw. „chorobę wieńcową”. Jeśli masz wciąż wysokie ciśnienie – nie bagatelizuj tego. Udaj się do specjalisty.
– zmiany hormonalne
Ból głowy może też być oznaką  problemów hormonalnych na tle ginekologicznym. Dobrze jest jak kobieta regularnie robi badanie krwi, badanie ginekologiczne oraz bada poziom hormonów.
– problemy z kręgosłupem
Wbrew pozorom ból głowy może być oznaką problemów z kręgosłupem. Może być objawem ucisku na część kręgosłupa lub jakiś nerw.  Powodem bólu głowy mogą być też problemy z zębami.
Kłopoty z bólem głowy mogą być też związane z nowotworami i tętniakiem mózgu. Jeśli jednak dojedzmy do badań w tym kierunku warto wyeliminować wszystkie powyższe przyczyny.
Migrena to częsta dolegliwość przede wszystkim u kobiet. Może dotknąć w każdym wieku. Duży ból głowy przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu.  Może być przyczyną kłopotów nawet w pracy – przez tą dolegliwość wiele kobiet ma kłopot z koncentracją.
Jak sobie radzić z migreną? Przede wszystkim dużo wypoczywaj! Sen ma „zbawienny” wpływ na wszelkiego tego typu dolegliwości.  Sen pozwala zregenerować organizm i wycisza. Jeśli kłopot migrenowy jest naprawdę duży warto poradzić się specjalisty. Znalezienie przyczyny bólu głowy to połowa sukcesu w leczeniu. Przyczyn bólu głowy może być wiele – od klasycznej migreny aż po poważne choroby i schorzenia.
Nie bagatelizuj problemu!
Często boli Cię głowa? Nie bagatelizuj tego kłopotu  – udaj się w pierwszej kolejności do lekarza pierwszego kontaktu. Powiedź mu o swoich dolegliwościach. On powinien zlecić Tobie naprawdę pełne badania, które pomogą w diagnostyce. Jeśli te badania niczego nie wykażą, a problem nadal będzie należy udać się do specjalisty