Zaznacz stronę

Na co najczęściej chorują kobiety w Polsce? Jakie schorzenia dokuczają paniom w naszym kraju? Mimo, że dużo mówi się o profilaktyce, która jest niezbędna wciąż wiele kobiet obawia się profilaktycznych badań. Dlaczego?

– strach przed bólem

Paraliżuje nas przed wszystkim strach przed bólem. Dzisiaj medycyna idzie już naprawdę do przodu – wiele badań można wykonać naprawdę bezboleśnie. Obawiamy się jednak bólu cierpienia czy też zwykłego pobytu w szpitalu.

– obawa przed złą diagnozą

Boimy się badań i unikamy ich, bo boimy się złej diagnozy. Stresujemy się przed wynikiem. Myśl o chorobie nas paraliżuje. Jest to jednak zamknięte koło. Im dużej zwlekamy z pójściem do lekarza, tym mniejsze szansę na wyleczenie. Takim podejściem sami sobie tak naprawdę szkodzimy. Dzisiaj medycyna i jej nieustanny rozwój daje szansę na wyleczenie naprawdę wielu przypadków nawet ciężkich nowotworów.

Na jakie choroby najczęściej chorują Polki?

Kobiety w naszym kraju najczęściej miewają problemy z tarczycą, cukrzycą, chorobami wątroby. Duża część też choruje na wszelkiego rodzaju nowotwory w tym przede wszystkim: raka piersi oraz raka szyjki macicy. Wyniki statystyk przerażają , wciąż bardzo wiele kobiet choruje na tego typu nowotwory. Duża część z nich jest jednak wyleczona dzięki szybkiej diagnostyce.