Zaznacz stronę

Szpilki są esencją kobiecości. Prędzej czy później, każda kobieta postanawia stawiać w nich pierwsze kroki. Obserwując kobiety, które z gracją i płynnością kroczą przez miasto w wysokich obcasach, mogłoby się wydawać, że to nic takiego. Niestety ekstremalnie nierówne, polskie chodniki stawiają nie lada wyzwanie dla początkujących dziewczyn. Od czego zacząć naukę chodzenia? Nie kupuj od razu obcasów, zacznij od klinu.

Odczucia będą bardziej zbliżone do butów na płaskiej podeszwie, przez co lepiej przygotujesz się do szpilek. Buty damskie będą ci się także wydawać niższe, niż są w rzeczywistości. Kupując nasze pierwsze buty online lub w sklepie, wybierzmy niski, szeroki obcas, umiejscowiony na środku pięty. Przy zbyt cienkim lub przesuniętym but będzie się chwiał, co w połączeniu z pochyłą płaszczyzną chodnika może się źle skończyć. Na początku stawiaj małe kroki i chodź na krótkie spacery, które będziesz sukcesywnie wydłużać.

Wybieraj trasy cechujące się płaską, równą nawierzchnią. Najlepiej mało ruchliwe ulice w terenie zabudowanym, po których często chodzą piesi. W przypadku chodników i kostki brukowej można się zachwiać trafiając częścią obcasa na szczelinę. Staraj się chodzić wyprostowana i nie patrz pod nogi. Dając krok lekko zginaj kolana. Stawiaj palce i obcas niemal równocześnie. Stosuj się do powyższych wskazówek i dużo ćwicz, a buty damskie na wysokich obcasach nie będą dla ciebie wyzwaniem. Nie straszny ci będzie długi spacer z nowo poznanym chłopakiem. Bez wahania będziesz mogła biec za przyjeżdżającym autobusem, a całonocna impreza w seksownych szpilkach nie sprawi ci żadnego problemu.